Агенда.мк  агреагтор лого
Ве носиме на гастро-патување: Пробајте го овој фантастичен виенски колач!
Слатко задоволство На Nov 27, 2020 Сподели Колач што ќе ви ги разбуди сите сетила Состојки: 250 г пишкоти 1 пудинг со вкус на ванила без готвење 20 г ванилин шеќер 250 мл млеко 150 г шеќер во прав 250 г маргарин 4 лажици какао 2 лажици рум За... Читај понатаму
Кога сакате да изгледате како божица, облечете се вака: Модна десетка за Аманда Холден!
Полн погодок На Nov 27, 2020 Сподели Виолетовата од глава до пета дефинитивно е одличен избор Актерката Аманда Холден (49) последниве недели е сè поприсутна во јавност и секој пат одново воодушевува со своите модни комбинации. И додека последниве неколку недели се фокусира на топлите есенски стајлинзи, денес ни... Читај понатаму
Не можат да ги растурат ни дожд ни ветер: 10 најубави фризури за зимската сезона!
Ќе ви се допаднат На Nov 27, 2020 Сподели Женствени, практични и лесно се прават Кога станува збор за косата, зимата дефинитивно е најнезгодниот период во годината. Време е да заборавите на фенираната и трајната фризура. Ветерот, сланата, влагата, сето тоа го отежнува имањето убава фризура. Во овој постуден... Читај понатаму
Здрав ручек што изобилува со витамини: Пригответе грашок со компир
Нешто на лажица На Nov 27, 2020 Сподели Грашокот приготвен на овој начин е одлична идеја за ручек Состојки: 2 главици црвен кромид 2 средни моркови 150 г шампињони 1 кг млад грашок 250 г лупени домати 300 г млади компири 2 лажици сечкан свеж копар 1 лажица пипер... Читај понатаму
Бурата околу абортусот на Меган Маркл не стивнува: Се огласил и братот на принцезата Дајана, а јавноста е шокирана од неговата ладнокрвност!
Откако вчера главната светска вест беше спонтаниот абортус за кој јавно проговорила Меган Маркл, се огласил и Чарлс Спенсер, брат на покојната принцеза Дајана Откако вчера, Меган Маркл во потресна исповед открила како во јули го изгубила второто дете, реакциите не стивнуваат.  Сега на оваа трагедија реагирал и Чарлс... Читај понатаму
10 тајни на Јапонците ЗА ДОЛГ ЖИВОТ
Според статистиките на Светската здравствена организација, Јапонија е земја во која луѓето живеат најдолго, a научниците одамна го изучуваат тој феномен. Конкретна формула нема, но за некои работи лекарите се согласни: основната тајна на долгиот и здрав живот на Јапонците лежи во нивната исхрана и начин на живот. Прочитајте... Читај понатаму
Школа за готвење: Научете да правите домашна пита зврк!
Највкусното предјадење На Nov 27, 2020 Сподели Замесете сочна старинска пита од тенки свиленкасти кори, со необичен изглед и уште подобар вкус! Состојки: За тестото: 500 г екстра бело брашно тип 400 на „Жито лукс“ 300 мл вода 1/2 лажиче сол 50 мл масло +1 лажица За преливот: 200... Читај понатаму
Хале Бери го возвраќа ударот: „Прашај го мојот маж каква сум во кревет!“ (ФОТО)
Холивудската актерка Хале Бери ѝ одговори на негативните коментари на Лиза Реј МекКој шо се однесуваат на тоа дека е лоша во кревет. Имено, за време на шоуто Fox Soul’s Cocktails With Queens McCoy, МекКој и нејзините ко-водители Клаудија Џордан, Вивика А. Фокс и Силена Џонсон прво разговарале за... Читај понатаму
Дневен хороскоп за ПЕТОК, 27 Ноември 2020 година
Девицата никогаш немала полош ден, Вагата во тешка депресија, Овенот страда од љубов, Јарецот осамен. ОВЕН Вие се согласувате за најновите детали со странците во врска со почетокот на заедничкиот проект. Имате голема желба да се докажете и да го направите проектот успешен. Брачниот другар не сака да признае... Читај понатаму
Саша и Дејан Матиќ не се родени слепи: Видот го загубиле во инкубатор
Тие се предвреме родени близнаци На Nov 27, 2020 Сподели Популарните пејачи, близнаците Саша и Дејан Матиќ, се родени се 26 април 1978 година во Дрвар како здрави, но прерано родени деца, кои таткото Зоран и мајката Драгица морале да ги сместат во инкубатор во болницата во Загреб. Од... Читај понатаму