Агенда.мк  агреагтор лого
Миа Костова и Марија Шерифовиќ се согласни во едно нешто – „Кој е проблемот!?“
Миа Костова се согласи со ставот на Марија Шерифовиќ дека доколку некој нема доволно финасиски средства немора да купува прескапа гардероба. Српската пејачка на својот „Инстаграм“ објави видео во кое се прашува која е потребата на луѓето да носат брендирана облека, а притоа немаат 500 евра во џебот. Отидете... Читај понатаму
Семејна идила – Свршеникот на Џенифер Лопез сподели интимни моменти од Денот на благодарноста
Алекс Родригез објави фотографии од семејството Родригез-Лопез од нивната интимна прослава за Денот на благодарноста. Тој ги потсети своите пријатели и обожаватели за суштинското значење на овој празник. Родригез на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм сподели фотографија со неговата свршеница Џенифер Лопез (51), нејзините 12-годишни близнаци Еме Марибел... Читај понатаму
Метју Пери се сврши со 22 години помладата девојка – По сите заплети и раскинувања конечно „падна“ прстен
„Таа е најпрекрасната жена на планетава!“ На Nov 27, 2020 Сподели Ѕвездата од хумористичната серија „Пријатели“, Метју Пери, по многуте заплети, расплети, раскинување, се сврши со својата долгогодишна девојка Моли Хурвиц, која инаку, е 22 години помлада од него.  Одлучив да се свршам. Среќа што притоа се гледав со... Читај понатаму
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам кријат голема тајна од нивниот син Џорџ – Сакаат да го заштитат!
Не знае што го очекува во животот и какви должности ќе има На Nov 27, 2020 Сподели На 22 јули 2013 година, принцот Вилијам (38) и Кејт Мидлтон (38) го добија своето прво дете – принцот Џорџ, кој е новиот наследник на тронот, но се уште не е запознаен... Читај понатаму
Саша Ковачевиќ е пред банкрот: „Се обидувам да научам лекција од се!“
Му пропаднаа сите бизниси поради коронавирусот На Nov 27, 2020 Сподели Поради целокупната состојба со коронавирусот, пејачот Саша Ковачевиќ беше принуден да го затвори својот ресторан во Нов Белград. Угостителството е исто така една од гранките што претрпеа удар што се однесува до короната. За жал, тоа е вистина.... Читај понатаму
Северина тврди дека не го изневерила Игор, се огласи наводниот љубовник и кажа како стојат работите!
Игор Којиќ тврди дека од медиумите дознал дека неговата сопруга Северина е во наводна врска со сопственикот на винарија, Томислав Воштиниќ, па сега сака да се смират и по секоја цена сака да го сочува бракот. Севе и Игор не се виделе веќе шест месеци, откако таа ја напушти... Читај понатаму
Бившата вереница на Марадона плачеше во живо во програма: „Неговото семејство не ми дозволи да се простам од него!“
Росио Олива, поранешната избраничка на легендарниот  Диего Армандо Марадона е очајна бидејќи не и дозволилњ да се збогува со поранешниот вереник. Росио беше последната голема љубов на славниот фудбалер. Тие беа во сериозна врска од 2012 до 2018 година. Во 2018 година, Марадона ја запроси својата 29-годишна девојка, таа... Читај понатаму
„Плукна, па излижа“:  Јелена Карлеуша се смири со колешката која не можеше да ја смисли!
Раперката Ивана Рашиќ, попозната како Сајси МС, е една од текстописците на новиот албум на поп-ѕвездата Јелена Карлеуша. Иако не е познато кога албумот ќе биде објавен, ПР-на пејачката, Зоран Бирташевиќ на социјалната мрежа Инстаграм потврди дека раперката напишала нови песни за Карлеуша. Оваа вест е особено интересна, имајќи... Читај понатаму
Шер имаше милиони, а сега е на работ на егзистенција: Суровата болест го уништи животот на пејачката!
Пропаѓа од ден во ден На Nov 27, 2020 Сподели Поранешната милијардерка, пејачката Шер, направи голема пауза во кариерата, а сега наводно е на работ на егзистенцијата. На Шер и беше дијагностициран вирусот Епштајн-Бар на крајот на 80-тите години на минатиот век, еден вид херпес што може да предизвика... Читај понатаму
10 килограми вишок, неуредна коса и уморно лице: Манекенката потполно се запустила, обожавателите едвај ја препознале!
Непрепознатлива! На Nov 27, 2020 Сподели Каде исчезнала познатата убавица? Кога се појавила на модната сцена важела за една од најубавите манекенки, меѓутоа денес работите стојат поинаку. Некогашната супермоделка била уловена во малку поопуштено издание. Сите се шокирале по оваа фотографија на Тајра Бенкс (46). Таа често има проблеми... Читај понатаму