Агенда.мк  агреагтор лого
Ирена Илиевска: „Денес родив девојче! Станав мајка! Чувствувам лавина од емоции!“
Емотивно писмо Нашата актерка Ирена Илиевска го роди своето прво дете – ќеркичката Ева на која ѝ упати емотивно писмо објавено на својот фејсбук-профил. Чувствувам лавина од емоции! Огромна радост, збунетост… нешто сосема ново и тешко за артикулирање! Сакам да и кажам многу работи! Да ѝ кажам дека целиот... Читај понатаму
Била прогласена за почината од коронавирус: Девет дена по погребот се вратила дома!
Неверојатно На Jan 26, 2021 Сподели Сè започнало кога Рохелија добила позитивен резултат на тест за коронавирус 85-годишна жена од Мадрид за која семејството мислело дека починала од коронавирус, ги изненадила своите најблиски кога се вратила во домот за стари девет дена по својот погреб! Како што пренесуваат медиумите,... Читај понатаму
Џил Бајден ја извршила својата прва самостојна службена должност: Првата дама на Америка во бел фустан!
Одличен стајлинг На Jan 26, 2021 Сподели Новата прва дама на Америка привлекла внимание за време на првата службена должност Џил Бајден (69) ја извршила својата прва самостојна должност како прва дама на Америка, а дестинацијата била болницата Витман Волкер Хелт во Вашингтон. Сопругата на новиот претседател на Америка,... Читај понатаму
Тајниот план на Меган Маркл да завладее со кралството: Вака би ја добила моќта што отсекогаш ја посакувала!
Одмазда на палатата во режија на војвотката од Сасекс Само неколку дена откако било потврдено дека планираното повторно разгледување на Мегзит, односно на принц и Хари и Меган Маркл, е откажано, наводно се подготвува нов хаос во Бакингемската палата. Имено, како што тврди анонимен извор близок на кралското семејство,... Читај понатаму
Топ 5 причини зошто изневеруваат жените, а зошто мажите – откриваме и кога точно почнува швалерисувањето!
Рушиме митови На Jan 26, 2021 Сподели Откриени се петте главни причини зошто жените изневеруваат, како и фактот дека жените започнуваат афери генерално по третата година од бракот Новото истражување на веб-сајтот IllicitEncounters.com спроведено на 2.000 луѓе открило зошто жените изневеруваат, а направило анализа и на мотивите на мажите... Читај понатаму
Ова видео ги топи и најстудените срца: Еве зошто секое дете треба да расте со куче! (ВИДЕО)
Неодоливо На Jan 26, 2021 Сподели Видео што ќе ви го разубави денот Психолозите велат дека многу е корисно секое дете да има куче додека расте од неколку причини. Покрај чувството на одговорност, домашниот миленик му ја зголемува и самодовербата на детето. Кога децата се успешни во грижата за... Читај понатаму
Бидете вити и здрави: Ви откриваме кои се најефикасните фитнес-реквизити!
Мислење побаравме од Нина Лековска, инструкторка по пилатес и персонални тренинзи во фитнес-студиото „Тринити“ Пилатес-прстен, топка, ластик, топчиња за тонирање… Реквизитите за вежбање стануваат сè попопуларни и повеќето фитнес-сали нудат цела палета алатки за обликување на телото. Освен што го прават тренингот поразновиден и позабавен, секој реквизит има различна... Читај понатаму
Нема поточен хороскоп од тибетскиот: Единствените 5 знаци на кои им се предвидува среќа во 2021!
Малкумина се разбираат во тибетска астрологија, а со неа се занимаваат само луѓе што имаат стара стекната вештина и знаење за астролошките толкувања Според тибетската астрологија, 2021 година се нарекува година на младата месечина и предвидува дека носи обнова, раст и нови можности. Оние што се насочени кон врвот,... Читај понатаму
Топ 20 најздрави земји во светот: Луѓето тука се слаби, здрави, среќни и безбедни!
Резултати засновани на нивоа на дебелина, животен век, трошоци на живот, нивоа на загадување, безбедност, но исто така и на сегашниот фактор – пандемијата на коронавирусот. Креаторите на страницата money.co.uk имаа за задача да спроведат студија на тема „најздравиот град на светот“. Се разбира, факторот што ги услови животите... Читај понатаму
Макарони со кашкавал од само 3 состојки: Најкремастите тестенини што некогаш сте ги пробале! (РЕЦЕПТ)
На Jan 26, 2021 Сподели Ви донесуваме едноставен рецепт за тестенини што ќе го обожава целото семејство. Состојки: 250 мл млеко 400 грама тестенини 200 грама рендан кашкавал по желба Поврзани објави Подготовка: Загрејте го млекото во големо тенџере да зоврие, па додадете ги тестенините. Гответе ги тестенините во... Читај понатаму