Агенда.мк  агреагтор лого
Раста раскажа како изгледала првата средба со ќерка му по излегувањето од затворот: „Ме чекаше на врата“
Контроверзниот рапер Стефан Ѓуриќ Раста за време на гостувањето во позната ТВ-емисија откри дека раѓањето на неговата ќерка Тара, која ја доби во бракот со Ана Николиќ, го сменило во голема мера, како и дека еден од најемотивните мигови со наследничката го доживеал по излегување од притворот. Сосема ме... Читај понатаму
Гордо ја гази четвртата деценија, а важи за една од најзгодните дами кај нас – Наташа Петровска е пример за негувана и убава жена!
Наташа Петровска веќе со години сосема оправдано го носи епитетот една од најубавите жени во светот на бинзисот. Успешно го води студиото за ремоделирање на тело – „Фигурела“ е пример за тоа како треба да изгледа една негувана жена. Гордо ја гази својата четврта деценија од животот, а вели... Читај понатаму
Игор Џамбазов се „стопи“ покрај Илина: „Љубовта е насмевка што се познава од авион“
Македонскиот шоумен Игор Џамбазов ужива во емотивната врскавнеговата сакана Илина Арсова. Парот неодамна ја славеше првата годишнина од почетокот на нивната врска, а денот кога се заедно, до ден денес се неразделни. Двојката е активна на социјалните мрежи, па често знаат да споделат заеднички фотографии, заеднички моменти, да покажат... Читај понатаму