Агенда.мк  агреагтор лого
Динамо Дрезден го исфрли Хамбургер од ДФБ купот по убедливата 4:1 победа, но дуелот на третолигашот и второлигашот падна во втор план по пресметката на фудбалерот на ХСВ, Тони Лајстнер со навивачите на домашниот клуб. На трибините во Дрезден имаше околу 10.000 гледачи како дел од постепното враќање на... Читај понатаму
Динамо Дрезден го исфрли Хамбургер од ДФБ купот по убедливата 4:1 победа, но дуелот на третолигашот и второлигашот падна во втор план по пресметката на фудбалерот на ХСВ, Тони Лајстнер со навивачите на домашниот клуб. На трибините во Дрезден имаше околу 10.000 гледачи како дел од постепното враќање на... Читај понатаму
Динамо Дрезден го исфрли Хамбургер од ДФБ купот по убедливата 4:1 победа, но дуелот на третолигашот и второлигашот падна во втор план по пресметката на фудбалерот на ХСВ, Тони Лајстнер со навивачите на домашниот клуб. На трибините во Дрезден имаше околу 10.000 гледачи како дел од постепното враќање на... Читај понатаму
Динамо Дрезден го исфрли Хамбургер од ДФБ купот по убедливата 4:1 победа, но дуелот на третолигашот и второлигашот падна во втор план по пресметката на фудбалерот на ХСВ, Тони Лајстнер со навивачите на домашниот клуб. На трибините во Дрезден имаше околу 10.000 гледачи како дел од постепното враќање на... Читај понатаму
Првиот меч на Лионел Меси за Барселона по трансфер-сагата, се одигра во саботата, кога со 3:1 ги победија Химнастик Тарагона, а Аргентинецот имал интересен дуел со својот верен следбеник, одбранбениот играч на второлигашот, Хавиер Рибелјес. Рибелјес беше задолжен да го „маркира“ освојувачот на шест „Златни топки“, но Меси не... Читај понатаму
Нејмар може да добие суспензија од седум меча за удирање на Алваро Гонзалез од Марсеј во жустрото дерби во неделата, додека Шпанецот го очекува казна од најмалку 10 меча ако се докажат обвинувањата дека го навредувал Бразилецот на расна основа. Марсеј првпат од 2011 година го победи ПСЖ (1:0),... Читај понатаму
Бразилецот беше еден од петмината фудбалери кои беа исклучени во завршните мигови од дербито помеѓу ПСЖ и Марсеј на „Паркот на принцовите“. На пат кон соблекувалната, Нејмар на четвртиот судија му се пожали дека бил навреден на расна основа, а потоа истото го повтори и на социјалните мрежи. Алваро... Читај понатаму
Бразилецот беше еден од петмината фудбалери кои беа исклучени во завршните мигови од дербито помеѓу ПСЖ и Марсеј на „Паркот на принцовите“. На пат кон соблекувалната, Нејмар на четвртиот судија му се пожали дека бил навреден на расна основа, а потоа истото го повтори и на социјалните мрежи. Алваро... Читај понатаму
Бразилецот беше еден од петмината фудбалери кои беа исклучени во завршните мигови од дербито помеѓу ПСЖ и Марсеј на „Паркот на принцовите“. На пат кон соблекувалната, Нејмар на четвртиот судија му се пожали дека бил навреден на расна основа, а потоа истото го повтори и на социјалните мрежи. Алваро... Читај понатаму
Бразилецот беше еден од петмината фудбалери кои беа исклучени во завршните мигови од дербито помеѓу ПСЖ и Марсеј на „Паркот на принцовите“. На пат кон соблекувалната, Нејмар на четвртиот судија му се пожали дека бил навреден на расна основа, а потоа истото го повтори и на социјалните мрежи. Алваро... Читај понатаму