Агенда.мк

контент агрегатор

Д-р Оливер Зографски, ПЗУ „Зографски“ Велес Како се лекуваат полипите на носот и синусите? За да се постави дијагноза треба да се направи преглед кај оториноларинголог. Специјалистичкиот преглед се прави со фибер назофарингоскоп, еластичен телескоп со кој се прегледува носната шуплина и носните структури. Прегледот може да се направи... Читај понатаму
Кавадарци, 8 ноември 2017 (МИА) – Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев се сретна со работниците на „Фени индустри” кои денеска протестираа пред неколку филијали на банки поради покренато барање за стечајна постапка.  – Тие изразуваат револт. Се видов со нив заедно со пратеникот Панчо Минов. Мислам дека е позитивно што... Читај понатаму
(Р)еволуција на Кампари календарот
Во Рим, центарот на италијанската кинематографија, оваа година симболично се отвори и започна новата кампања “Campari Red Diaries” (Црвените дневници на Кампари) – (Р)еволуција на Кампари календарот. Магијата на правењето на секој од 12-те коктели ни ја оживуваат 14 бармени кои нè носат на патување околу светот како и... Читај понатаму
Кампари ја лансира кампањата “The Red Diaries”
Компанијата зад легендарниот италијански црвен аперитив со горко-сладок вкус, Кампари, ја лансираше својата кампања “The Red Diaries” (Црвените дневници) во која се оживуваат на филмското платно приказните за 12 коктели раскажани од бармени ширум светот. Кампари оваа година во својата кампања му пристапува на брендот иновативно но без отстапки... Читај понатаму

Ценовник

Без категорија октомври 17, 2017 0

    Позиција Димензија   Цена во евра (неделно)   Хедер (десно од  логото) 728×90 510 Хедер (десно од  логото) 468×60 300 Лева страна (прва категорија) 300х250 300 Лева страна (втора категорија) 300х250 250 Лева страна (до крајот на страната) 300х250 200 Лева страна (прва категорија) 300х600 500 Лева... Читај понатаму
(Р)еволуција на Кампари календарот
Во Рим, центарот на италијанската кинематографија, оваа година симболично се отвори и започна новата кампања “Campari Red Diaries” (Црвените дневници на Кампари) – (Р)еволуција на Кампари календарот.  Магијата на правењето на секој од 12-те коктели ни ја оживуваат 14 бармени кои нè носат на патување околу светот како и... Читај понатаму
Znate onu pevačicu, Visoku? Pričala sam vam o njoj prošle nedelje. E pa sad imam još jednu neverovatnu informaciju o njoj – i rado ću vam je preneti! Iako ima novog dečka, nakon što je šutnula bivšeg zbog prevare, Visoka ima udvarača koliko hoćete, mada mi nije jasno kako... Читај понатаму
Грчкиот неофашистичка партија Златна зора остана со 16 пратеници во Парламентот во Атина, откако пратеникот Никос Михос соопшти дека ја напушта партијата за која рече дека е „киднапирана од непријателите на грчкото националистичко движење“. Во изјавата за повлекувањето од партијата, Михос нагласува дека ќе продолжи да дејствува како независен... Читај понатаму