Агенда.мк

контент агрегатор

Андоновска: Истрагата за случајот инсулин не смее да заврши со ќе

Без категорија Јан 17, 2020 0

Министерот за здравство, Венко Филипче во текот на мандатот ќе остане запаметен само по сомнителните тендери и скандали. Тој го призна уништувањето на инсулин со важечки рок на употреба. Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција соопшти... Читај понатаму

Елезовски: Влезот во ЕУ и НАТО треба да гарантира стабилност за Ромите

Без категорија Јан 17, 2020 0

Приближувањето и влезот во ЕУ и НАТО треба да ни гарантира еден вид на... Читај понатаму

Иран ќе ги предаде снимките на Киев од соборениот авион

Без категорија Јан 17, 2020 0

Претставник на Иран ќе отпатува за Украина по повод истрагата за соборениот патнички авион... Читај понатаму

ДКСК ја усвои националната стратегија за спречување на корупцијата и судирот на интереси

Без категорија Јан 17, 2020 0

Македонија Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ја усвои Националната стратегија за спречување... Читај понатаму

Царовска: Нема поплаки за исплатата на покачената минимална плата

А1он Јан 17, 2020 0

Засега добро тече исплатата на покачената минимална плата на 14.500 денари и тоа е... Читај понатаму
Лани за девет месеци граѓаните на Македонија потрошиле 124 милиони евра при пазарење на интернет
Време: 13:59 Датум: јануари 17, 2020 Категорија: ЕКОНОМИЈА За девет месеци граѓаните на земјава направиле над четири милиони и...
Врховниот лидер на Иран, кој денеска водеше голема молитва во Техеран за првпат по 2012 година, го нарече американскиот...
Царовска: Нема поплаки за исплатата на покачената минимална плата
Засега добро тече исплатата на покачената минимална плата на 14.500 денари и тоа е поврзано со мерката за субвенционирање...
Иран ќе ги предаде снимките на Киев од соборениот авион
Претставник на Иран ќе отпатува за Украина по повод истрагата за соборениот патнички авион во близина на Техеран минатата...
(ФОТО) Кејт Мидлтон објави сензационална тајна за принцот Луис
Во последниве неколку денови, скоро целиот свет го сврте вниманието кон она што се случува во британското кралско семејство....
„Прашај психолог“: Што најчесто ги мачи родителите?
Ја објавуваме листата на дел од најчитаните прашања на родителите и одговорите на психолозите и психотерапевтите Агресија, проблематично однесување,...
BMW M одделот со рекордна продажба за изминатата година
BMW M GmbH работната 2019 година ја заврши со нова рекордна продажба. Продадени се 135.829 автомобили на баварскиот спортски...
Рекордна посетеност во Театар Комедија
Театар Комедија во 2019 година оствари рекордна посетеност. Театарот за една година има 46.609 посетители а 179 одиграни претстави. Лани...