Агенда.мк

контент агрегатор

Иран ќе ги предаде снимките на Киев од соборениот авион

Без категорија Јан 17, 2020 0

Претставник на Иран ќе отпатува за Украина по повод истрагата за соборениот патнички авион во близина на Техеран минатата недела, изјави денеска министерот за надворешни работи Вадим Пристајко. – Иран е подготвен да ги пренесе податоците и снимките од... Читај понатаму

Царовска: Нема поплаки за исплатата на покачената минимална плата

А1он Јан 17, 2020 0

Засега добро тече исплатата на покачената минимална плата на 14.500 денари и тоа е... Читај понатаму

Димковски: Во земјава нема појава на африканска свинска чума

МКД Јан 17, 2020 0

Во нашата држава не е регистрирана појава на болеста африканска чума кај дивите свињи,... Читај понатаму

„Охрид-Водици 2020“: Научната мисла во справувањето со предизвиците околу заштитата и управувањето со природното и културното наследство

Без категорија Јан 17, 2020 0

Позитивните искуства во светот, пред се препораките на научната фела во справувањето со современите... Читај понатаму

Усвоена националната стратегија за спречување на корупцијата и судирот на интереси

Без категорија Јан 17, 2020 0

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ја усвои Националната стратегија за спречување на... Читај понатаму
Дилема: Дали можеме да замрзнеме путер?
Време: 13:46 Датум: јануари 17, 2020 Категорија: ЗДРАВЈЕ Путерот го подобрува вкусот на секое јадење, нема сомнение за тоа....
Врховниот лидер на Иран, кој денеска водеше голема молитва во Техеран за првпат по 2012 година, го нарече американскиот...
Царовска: Нема поплаки за исплатата на покачената минимална плата
Засега добро тече исплатата на покачената минимална плата на 14.500 денари и тоа е поврзано со мерката за субвенционирање...
Иран ќе ги предаде снимките на Киев од соборениот авион
Претставник на Иран ќе отпатува за Украина по повод истрагата за соборениот патнички авион во близина на Техеран минатата...
(ФОТО) Кејт Мидлтон објави сензационална тајна за принцот Луис
Во последниве неколку денови, скоро целиот свет го сврте вниманието кон она што се случува во британското кралско семејство....
„Прашај психолог“: Што најчесто ги мачи родителите?
Ја објавуваме листата на дел од најчитаните прашања на родителите и одговорите на психолозите и психотерапевтите Агресија, проблематично однесување,...
BMW M одделот со рекордна продажба за изминатата година
BMW M GmbH работната 2019 година ја заврши со нова рекордна продажба. Продадени се 135.829 автомобили на баварскиот спортски...
Рекордна посетеност во Театар Комедија
Театар Комедија во 2019 година оствари рекордна посетеност. Театарот за една година има 46.609 посетители а 179 одиграни претстави. Лани...