Агенда.мк  агреагтор лого
Здрави мафини со маслинки
Споделете со пријателите Овие мафини многу се лесни и брзи за подготовка, а одлични се за појадок, ручек или ужинка. Може да ги земете со вас на работа или било каде и да одите. Рецептот е од Елена 😊 Состојките се изразени на чаша за чај со средна големина... Читај понатаму
Споделете со пријателите Одличен појадок од цели житарки за целото семејство. Ова е супер опција и за најмалите. Состојки (за 12 палачинки): 130 g сурови зрна хељда – се кинат во вода преку ноќ или барем 4 часа 1 јајце 1 банана малку ванила 50 ml кокосово млеко (може... Читај понатаму