Агенда.мк  агреагтор лого
Чоколаден сладолед
Споделете со пријателите Рецептот за сладоледот е многу лесен и брз и мислам дека треба да го имам вака напишан затоа што и јас многу пати не успевам да се сетам што имав ставено во тој некој си ххх рецепт. Ако немате како моите калапи правете го во обични... Читај понатаму
Балансиран појадок во чаша – овошен јогурт со житарици
Споделете со пријателите Секогаш кога подготвувате појадок или смути наутро не го правете само со овошје. За да добиете вистински и балансиран оброк кој ќе ги содржи сите макронутритиенти секогаш додадете во него семки, житарки или пак путер од јатки. Можеби ќе ве интересира: 3 најчести грешки со појадокот... Читај понатаму
Интегрални крцкави мини пици со спанаќ
Споделете со пријателите Овие мали пици се одличен предлог за подготовка на здрав појадок или ручек. Од количината на намирници ќе добиете 10 мали пици. Потребни состојки за тестото: 1 чаша (180 g) интегрално пченично брашно ½ чаша (околу 70 ml) Баланс+ јогурт 3 лажици маслиново масло 1 лажица... Читај понатаму
Шампињоните содржат голема количина на протеини и железо, а имаат малку калории. Поради тоа тие се често консумирани од вегетаријанците … The post Предлог за брз и здрав ручек или вечера: Полнети шампињони и свежа салата appeared first on FITLIFE. Читај понатаму