Агенда.мк

контент агрегатор

„Боли глава“ кореографија на навивачите на Борусија Дортмунд (видео) „Боли глава“ кореографија на навивачите на Борусија Дортмунд (видео)
Навивачите на Борусија Дортмунд уште еднаш покажаа зошто важат за едни од најдобрите во Европа, со неверојатната кореографија што ја подготвија за време на... „Боли глава“ кореографија на навивачите на Борусија Дортмунд (видео)

Навивачите на Борусија Дортмунд уште еднаш покажаа зошто важат за едни од најдобрите во Европа, со неверојатната кореографија што ја подготвија за време на синоќешниот дуел со Ајнтрахт.

Погледнете како изгледаше трибината позната под името „жолт ѕид“, како се создаваше кореографијата, со назив – голем град, Дортмунд, мојот сон…

🇩🇪 Borussia Dortmund fans unveiled this superb choreography before their game against Frankfurt tonight. Art.

“Big city, DORTMUND, My dream.” 😍 pic.twitter.com/JBK8Abe818

— FutbolBible (@FutbolBible) February 14, 2020

Целиот текст тука!

Ekipa

Оваа вест е превземена од Екипа Повеќе на www.ekipa.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *