Агенда.мк

контент агрегатор

Забавата на Vanity Fair, што традиционално се одржува по доделувањето на златните статуетки и оваа година на едно место ги собра звучните имиња на...

Забавата на Vanity Fair, што традиционално се одржува по доделувањето на златните статуетки и оваа година на едно место ги собра звучните имиња на Холивуд. По еуфоријата на Оскарите, познатите конечно можеа да се опуштат и безгрижно да уживаат во забавата зачинета со добра храна и пијалаци.

На овој постоскаровски настан нема црвен тепих, но тоа не ги спречува ѕвездите од А листата да го покажат најдоброто од себе во креации од врвните модни брендови како Oscar de la Renta, Zuhair Murad, Versace и слично.

Ако се прашувате која модна куќа стои зад некоја креација, погледнете во прилог.

Versace

Idividi

Оваа вест е превземана од Идивиди. Повеќе на www.idividi.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *