Агенда.мк

контент агрегатор

(ВИДЕО+ФОТО) ИЗМЕРЕНИ -28 СТЕПЕНИ: Луѓето ги покриваат автомобилите со ќебиња (ВИДЕО+ФОТО) ИЗМЕРЕНИ -28 СТЕПЕНИ: Луѓето ги покриваат автомобилите со ќебиња
Eкстремно студено време е регистрирано во Турција.  Во Сивас температурата се спушти до -28 степени Целзиусови степени. Луѓето кои што немаат гаражи, се обидуваат... (ВИДЕО+ФОТО) ИЗМЕРЕНИ -28 СТЕПЕНИ: Луѓето ги покриваат автомобилите со ќебиња

Eкстремно студено време е регистрирано во Турција. 

Во Сивас температурата се спушти до -28 степени Целзиусови степени.

Луѓето кои што немаат гаражи, се обидуваат автомобилите да ги заштитат со ќебиња. Езерата и рибниците на североистокот на Турција се замрзнати. 

[embedded content]

Целиот текст тука!

Faktor

Оваа вест е превземена од ФАКТОР. Повеќе на www.faktor.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *