Агенда.мк

контент агрегатор

Кулинарско интервју со Феријан Мифтароска! Кулинарско интервју со Феријан Мифтароска!
Драги наши читатели, со првото интервју на Феријан ја започнуваме новата рубрика на sezahrana.mk! Секој месец ќе може да ги запознаете и да прочитате... Кулинарско интервју со Феријан Мифтароска!

Драги наши читатели, со првото интервју на Феријан ја започнуваме новата рубрика на sezahrana.mk! Секој месец ќе може да ги запознаете и да прочитате по нешто за најактивните љубители на храната на интернет. Ги покануваме да се пријават и ја раскажат својата кулинарска приказна сите активни членки од групата на Сѐ за храна, како и активните и заинтересирани интернет „раскажувачи“ од останатите групи, админите, блогерите и влогерите и интересентите за новини од областа на храната!

Па, ајде да започнеме и да ја запознаеме Феријан!

Се вели дека љубовта кон храната е наследна, дали се сложуваш со тоа и кој е твојот идол за готвење?

Мојот идол отсекогаш биле баба ми, мајка ми и тетка ми. Би рекла дека сите мои блиски убаво готват, па тие вештини ги наследив и јас. Уште од мала ме научија да сукам и сега немам никаков проблем со сукањето.

Феријан, често споделуваш различни рецепти од македонската и турската кујна. Кои се твоите омилени јадења?

За турската кујна имав само слушнато. Благодарение на социјалните мрежи научив многу рецепти. Понекогаш кога ќе видам нешто да готват, не гледам колку е часот туку веднаш станувам и го приготвувам. Турската кујна е посебна, а од последните јадења кои ги

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *