Агенда.мк

контент агрегатор

Љубов во време на епидемија со корона вирус
Сѐ за љубов, нели? Вкупно 220 двојки од Филипините учествуваа во масовна венчавка носејќи хируршки маски за заштита на свеченоста, стравувајќи од епидемијата со корона вирусот Covid-19. Како дел од напорите за спречување на ширењето на вирусот, организаторите на масовната венчавка во градот Баколд прво ги тестираа сите младоженци... Читај понатаму
Милошоски објави нова „бомба“: „Заев не бил само премер, туку и Врховен судија“
 Пратеникот Антонио Милошоски објави нова прислушкуван разговор кој рече дека го добил од укажувач. На објавениот разговор се слуша гласот на Зоран Заев, за кој Антонио Милошоски вели дека сега веќе нема потреба да се потврдува дека тоа е неговиот глас, бидејќи за првообјавениот разгвор исто од страна на... Читај понатаму
(ВИДЕО) Турција: Најмалку осум загинати во земјотресот, 21 повреден
Министерот за здравство на Турција, Фахретин Коџа, истакна дека во земјотресот што се случи на турско-иранската граница загинале осум лица, додека 21 лице се повредени, јави Анадолија. Коџа објави писмено соопштение во врска со земјотресот со јачина од 5,9 степени, што се случи на турско-иранската граница, во... Читај понатаму
Експлодира аудио бомба за мафијата:”Договорено е паѓаат случаите, Катица знае, Врховен суд ќе донесе одлука, без Заев не се може”
Пратеникот Антонио Милошоски денес од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ објави нова аудио бомба од која може да се слушне гласот на Зоран Заев кој целосно оркестрира со одлуките на Катица Јанева и Врховниот суд. Од аудиото се дознава дека постои мафијашка спрега помеѓу Врховен суд, СЈО и Катица Јанева и... Читај понатаму
Дневен хороскоп: Љубов за Водолиите, проблеми кај Скорпиите
Овен РаботаНекој одеднаш ве навлекува во непријатна ситуација и се обидува да наметне одредени правила за вашето однесување. Ви треба подобра контрола на деловните состаноци. ЉубовЧувајте го достоинството пред саканата личност, покажете дека имате доволно силаза надминување на некои чувствителни ситуации преку кои поминувате. ЗдравјеПроменливо расположение. Бик Работа Се... Читај понатаму
Романски неврохирург тврди: Само на овој начин можете правилно да го одморите мозокот
Иако нашиот мозок никогаш не спие, одморот му е неопходен! Романскиот неврохирург Влад Циуреа советува како да го стимулирате и опуштите мозокот: „Како неврохирург често можам да го прочитам лицата на моите пациенти дека страдаат. И тоа е нормално. Неврохируршките интервенции ги плашат повеќе од самиот проблем кој го... Читај понатаму
Состанок на Ердоган со Путин, Макрон и Меркел за Сирија на 5 март
Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган  најави дека на 5 март ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин, претседателот на Франција Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел. Тема на состанокот ќе биде состојбата во Сирија, јави Анадолија. Ердоган го посети местото Бергама, во близина на Идлиб,... Читај понатаму
Ќе падне ли Шкендија и вторпат сезонава во Кратово!?
По гостинската победа од 0-1 против Ренова на стартот од пролетната сезона, фудбалерите на Силекс засилено мотивирани ја очекуваат дерби пресметката од 20. коло во Првата македонска фудбалска лига со Шкендија. Кратовци ја препуштаат фаворитската улога на Шкендија, но сосема јасно посакуваат и втора победа сезонава над тетовци… „Задоволен... Читај понатаму
Охрабрените Сиријци се заканија дека ќе ги срушат сите непријателски авиони, Путин го „оладил“ Ердоган
Сириската против-воздушна одбрана добила наредба да ги собори сите летечки објекти кои ќе влезат во воздушниот простор на Сирија, објавија од воената команда на сириската армија. Ова значи дека сириската против-воздушна одбрана ќе ги нападне и турските воени авиони кои често навлегуваат во сирискиот воздушен простор на североистокот на... Читај понатаму
Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете
Легендарниот режисер Квентин Тарантино вчера со својата сопруга Даниела Пик го добија првото дете, пренесува Дејли Мејл. Тарантино на 56 години го доби првото дете, а претходно тврдеше дека тој нема време за брак, а пак за деца воопшто. Неговата сопруга Даниела се породи во Израел, во Тел Авив.... Читај понатаму