Агенда.мк

контент агрегатор

9-годишното момче кое сакаше да се убие сега го обвинија за измама (ФОТО и ВИДЕО)
9-годишниот Квејден Бејлс, момче со џуџест раст, кое се соочувало со булинг и злобни коментари на училиште поради што сакаше да се убие, доби поддршка од славните, собра 300.000 долари, но потоа беше обвинето дека е измамник. Имено, откако цела оваа приказна го крена светот на нозе, некои луѓе... Читај понатаму
ТРАГЕДИЈА НА МЕЧОТ БАЕРН-ПАДЕРБОРН: Почина 14-месечно девојче, внука на еден од фудбалерите (ФОТО)
Голема трагедија се случи вчера на натпреварот меѓу Баерн Минхен и Падерборн, во Бундес лигата. На трибините на стадионот „Алијанц Арена“ почина 14-месечно девојче. Родителите го донеле девојчето да го гледа својот вујко Стрeли Мамба, играч на Падерборн. Но во еден момент на девојчето му се слошило, реагирала и... Читај понатаму
ДЕВОЈКА ПАДНА ОД ТРЕТИОТ КАТ: Се спуштала со чаршав преку терасата во Ниш (ФОТО)
Девојка (29) од Ниш е сериозно повредена откако паднала од третиот кат од зграда на улицата Књажевачка. Како што неофицијално пренесува Курир.рс, девојчето, кое инаку имала здравствени проблеми, останало сама дома, бидејќи нејзината мајка и брат отишле на гробишта. Во еден момент, таа се обидела да се спушти со... Читај понатаму
ТЕМЗА ГО ПОПЛАВИ ЏОРЏ КЛУНИ: Куќата, тениските терени, терасата… се е под вода  (ФОТО)
Врнежите во Англија траат со денови, со што се излеа реката Темза од своето корито и го поплави речиси целиот имот на холивудскиот глумец Џорџ Клуни и неговата соруга Амал во Беркшир.. Под вода се тенискиот терен, кој се наоѓа во склоп на имотот, како и терасата на нивната... Читај понатаму
Заев преку наполитанката “премиер“ порача дека пак сака да биде премиер (ФОТО)
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вчера ја посети фабриката за кондиторски производи ,,Винчини “ односно Макпрогрес од Виница. Од таму тој испрати порака до своите поддржувачи, но и до опозицијата, со фотографија на која држи еден од производите на фабриката, на која пишува „премиер“. Оваа негова фотографија потоа беше споделувана... Читај понатаму
ВИДЕО ШТО ГО ОБЕДЕНИ СВЕТОТ: Собрани 300.000 долари за детето што сакаше да се убие (ВИДЕО)
По појавувањето на видеоснимка во која деветгодишниот Квејден Бејлс од Австралија е малтретиран од неговите врсници на училиште, момчето доби поддршка од илјадници луѓе ширум светот. Неговата мајка Јарака Бејлс вели дека Квејден бил цел на навреди и малтретирање поради тоа што боледува од дворфизам (болеста се одликува со... Читај понатаму
Дневен хороскоп: За Близнаците одличен ден, за Рибите работите тргнуваат на добро
Овен Очекувајте позитивни услови на работа во текот на денот. Можно е остварување на големи планови. Саканата личност ви замерува дека не сте доволно посветени на вашата врска, но не го гледа напорот кој го правите. Немате здравствени проблеми. Бик Можете да очекувате добра ситуација на работа. Не ве... Читај понатаму
ПО 33 ГОДИНИ ФЕЈСБУКОТ ПОВТОРНО ГИ СПОИЛ: Се вљубиле во основно училиште, се развеле, па сега се заедно (ФОТО)
Дарен Артур (45) и Кели Чиверс (45) од Милтон Кејнес се вљубиле еден во друг уште во основно училиште, но подоцна животот ги разделил, се’ до една повторна судбинска средба. Имено, тие учеле во исто одделение кога на 10-годишна возраст почувствувале симпатии еден кон друг. Меѓутоа, откако семејството на... Читај понатаму
ВИКЕНД ХОРОСКОП: Биковите исполнети со емоции, Раковите да се чуваат од вируси
ОВЕН Викендов, некакви ограничувања можат да ви се постават во домот, од страна на едниот родител, може да се ограничувања на вашите манифестации или пориви, а потребата да се биде она што сте може да биде исклучително силна. Можни се и друг вид на случувања во врска со домот... Читај понатаму
“Џокер“ ги спаси кравата Слобода и телето Индиго од кланица  (ВИДЕО)
Оскаровец Хоакин Финикс (45) ја спаси кравата и нејзиното теле од една кланица во Лос Анџелес. Ѕвездатата на “Џокер“ е виден како го носи телето од местото каде се родило до приколката во која била неговата мајка. Глумецот не само што ги спасил двете домашни животни туки им дал... Читај понатаму