Агенда.мк

контент агрегатор

(ФОТО) Кејт Мидлтон објави сензационална тајна за принцот Луис
Во последниве неколку денови, скоро целиот свет го сврте вниманието кон она што се случува во британското кралско семејство. Се разбира, многумина зборуваа за принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, но што и да се случува, повеќето луѓе гледаат само на тоа што го прават принцот Вилијам и... Читај понатаму
(ФОТО) Еден трик на фустанот ќе направи да имате 5 клограми помалку
Манекенките ги знаат ваквите трикови за витка линија. Ангелот на Викторијас Сикрет, преубавата Кендис демонстира како изгледа вистинскиот избор на фустан кој визуелно прави да се сокријат килограмите. Иако нејзината фигура е перфектна и може да облече што ќе посака, даде одличен пример за сите оние жени кои се... Читај понатаму
Од што зависи успехот на детето во училиште?
За училишниот успех не е пресудна интелигенцијата (иако таа, секако, нема да одмогне), туку следните факти кои се меѓусебно поврзани, а може да се земат и како насоки за поттикнување на развој на оние подрачја на знаење, способности, ставови и навики кои позитивни ќе се одразат на компетенцијата на... Читај понатаму
(ФОТО) Жал ми е за жените кои наседнаа: Нина Бадриќ жртва на измама
Познатата хрватска пејачка Нина Бадриќ е разбеснета поради лажна реклама која се појави на интернет, а брзо се огласи и најави тужба. Станува збор за реклама за таблети за слабеење во која се наведува дека пејачката ослабела 19 килограми конзумирајќи ги. Нина брзо реагираше и демантираше било каква врска... Читај понатаму
Почнав со метење двор: Мицкоски во Еден на Еден
Христијан Мицкоски ќе биде гостин во новата епизода на „Еден на Еден“, во недела од 18.30 на Канал 5 телевизија. Жаре и Мицкоски ќе изиграат фудбалче, еден на еден, но, тоа не е единствениот предизвик кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ќе го прифати. Интересна изјава даде Мицкоски во моментот кога... Читај понатаму
8 супер продукти за слабеење
Бадеми Бадемите се совршен извор на растителни влакна, масти и протеини. Тие даваат чувство на ситост и обезбедуваат важни супстанци кои му се потребни на метаболизмот како што се моно незаситени и полинезаситени масни киселини, витамин Е и протеини. Пуканки Домашни пуканки подготвени без многу масло за готвење и... Читај понатаму
Стил на денот: Долг елек за тотално шик изглед
tweet За крајот на оваа работна недела бидете дама со стил. Целиот текст тука! Читај понатаму
Ана Бунтеска: која љубов на светов му остана????
Која бре љубов?!!! Се одродивме Станавме ѕверови со кафези во срцата И слободно шетаме околу Касаме Без усул Без трошка сочувство На туѓата мака како на заразна болест гледаме И рака не подаваме Небаре ќе ни се исуши ако некому помогнеме Пишуваме за љубов Зборуваме до изнемоштување за неа... Читај понатаму
Најважно ми е да бидам добар пример за моето дете: Утринско кафе со Натали Грубовиќ-Глушац
Денот во Нови Сад (тука живеам веќе 6 години) ми започнува во раните утрински часови со мојата ќеркичка Натали, спремање на доручек за нас две и потоа го пијам првото утринско кафе во нејзино друштво. Се’ уште не оди во градинка, па заедно го поминуваме цел ден. Наскоро треба да... Читај понатаму
Кремата Бекутан ми е најдобар пријател: Пред огледало со Ива Милошевска
Сопственичката и менаџер на ексклузивниот италијански накит „Rebecca“ во Македонија, Ива Милошевска (23),  специјално за „Женски магазин“ ги открива своите ритуали за убавина. Вели дека ретко посетува козметички салони, и дека декоративната козметика и е исклучително важна. Кој е нејзиниот омилен парфем и што носи во несесерот, откријте во продолжение.... Читај понатаму