Агенда.мк

контент агрегатор

Иран ќе ги предаде снимките на Киев од соборениот авион
Претставник на Иран ќе отпатува за Украина по повод истрагата за соборениот патнички авион во близина на Техеран минатата недела, изјави денеска министерот за надворешни работи Вадим Пристајко. – Иран е подготвен да ги пренесе податоците и снимките од летот откако ги разгледа заеднички истражен тим составен од експерти... Читај понатаму
Царовска: Нема поплаки за исплатата на покачената минимална плата
Скопје, 17 јануари 2020 (МИА) – Засега добро тече исплатата на покачената минимална плата на 14.500 денари и тоа е поврзано со мерката за субвенционирање на раст на плати. Сигурна сум дека доколку имаме целосен мандат од четири години ќе постигнеме минимална плата од 16.000 денари, порача денеска вицепремиерката за... Читај понатаму
Huawei P40 Pro ќе има пет задни камери
Познатиот типувач на Twitter, Еван Блес на јавноста ѝ овозможи да види како ќе изгледа новиот Huawei P40 Pro. Блес откри дека P40 Pro ќе има керамичко куќиште, а стаклените предни и задни панели ќе бидат заоблени на рабовите. Новиот Huawei ќе има пет камери од кои едната е... Читај понатаму
Пандев: Сакам да се пензионирам со настап на ЕУРО
На 36 години вечниот Горан и натаму сонува: има две цели за годинава и тоа настап на ЕУРО со Македонија и опстанок во Серија А со Џеноа. Џеноа доживува ново дежаву Пандев. Секоја сезона е иста приказна: Горан почнува како резерва, потоа добива минутажа и станува спасител на „Грифоните“.... Читај понатаму
Вучиќ: Да, постои паника со загадувањето, но и кампањата што се води е гротескна
Вучиќ: Да, постои паника со загадувањето, но и кампањата што се води е гротескна | Кајгана Вести Читај понатаму
Вооружен грабеж во банка на НЛБ во „Ѓорче Петров“
Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со клиентите и вработените кои биле присутни во експозитурата, ставајќи ја нивната безбедност и... Читај понатаму
Почина жената повредена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје
Почина жената повредена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје | Кајгана Вести Читај понатаму
111 пријавени за учество во традиционалното фаќање на крстот во Вардар во Скопје
111 пријавени за учество во традиционалното фаќање на крстот во Вардар во Скопје | Кајгана Вести Читај понатаму
Бакс не се даваат, во Милвоки падна и Бостон
Ниту 40-те поени на Вокер не беа доволни за Селтикс да ја прекинат серијата на лидерот на Истокот. Дербито во Источната конференција помеѓу лидерот Милвоки Бакс и третопласираниот Бостон Селтикс му припадна на домашниот тим со пет поени разлика. Најефикасен на натпреварот беше Кемба Вокер од редовите на гостите... Читај понатаму