Агенда.мк

контент агрегатор

Живот на границите помеѓу Швајцарија и Италија
Деновиве наидовме на едно интересно видео снимено од еден травел влогер на границите помеѓу Швајцарија и Италија. Сместен во Комо, но физички активен низ целиот граничен предел. Видеото покрај тоа што е супер модерно и со невидено добри пејсажи, истото има и една интересна порака која сакаме да ја пренесеме.... Читај понатаму
Најфраерските стилови на Pharrell за модерна викенд шема
Pharrell Williams  е стилска икона. Покрај тоа што не старее, што го бива за музика, мода, бизнис, и се поврзано со модерниот свет, Pharrell е и вистинска инспирација за модерен викенд изглед. На неговата креативност и нема граница. Во продолжение солидно голема галерија со сите препознатливи стилови на познатата... Читај понатаму
Владо Јаневски ве кани на фестивалот „Мозаик“ во СЦ „Борис Трајковски“ ( Видео)
Во пресрет на петчасовниот фестивал „Мозаик“ кој ќе се одржи на 28 февруари во СЦ „Борис Трајковски“,  чаирскиот романтичар Владо Јаневски ве кани да бидете дел од оваа голема концертна турнеја на нашите домашни ѕвезди. Владо Јаневски @ Мозаик (Скопје, 28.02.2020) И Владо Јаневски е дел до мозаикот –... Читај понатаму
Начинот на вежбање на Ибрахимовиќ покажува колку е спремен и на 38 години
Кога фудбалската легенда Златан Ибрахимовиќ им се придружи на некогаш европските гиганти А.Ц. Милан во јануари, многумина мислеа дека тој го мина своето најдобро. Откако доминираше скоро две децении во клубовите вклучувајќи ги Барселона, Интер, ПСЖ, Манчестер Јунајтед и Милан, швеѓанецот се приклучи на ЛА Галакси во МЛС минатата година, место... Читај понатаму
Мартин Скорсезе ќе ги спои Леонардо Ди Каприо и Роберт Де Ниро во нов филм
Филмот се базира на убиства на богатите домородни Американци во 20-тите години на минатиот век. Веднаш по доделувањето на наградите на Оскарите, режисерот Мартин Скорсезе е веќе на неговиот следен проект. Во интервју за француското списание „Кахиерс ду Синема“, Скорсезе откри неколку детали за неговиот претстоен филм „Убијци на цветната... Читај понатаму
Дали знаете дека Роберт Де Ниро најголемиот дел од богатството го направил надвор од актерството?
Роберт Де Ниро важи за еден од најдобрите актери на сите времиња кои биле дел од Холивуд. Преку неговите улоги кои ги имал во кариерата кои ќе ги паметиме сите, тој прерасна во поим за актер од онаа стара генерација. Сепак, покрај што е успешен актер, Де Ниро важи... Читај понатаму
Три начини како брзо да се вратите во форма без никакви проблеми
Трикот е во тоа вашите цели да не бидат преголеми… Поставете си краткорочни цели Нека бидат доволно големи за да останете мотивирани, но и такви што секоја недела ќе можете себе си да се наградите за видливиот напредок. Немојте веднаш да започнувате со интензивни тренинзи Со оглед на тоа... Читај понатаму
Конор Мекгрегор и неговата уникатна колекција на автомобили
Колку пари навистина има МегГрегор останува мистерија, бидејќи извештаите за приходите кои ги остварува од UFC борбите не се ниту јасни, ниту прецизни. Со оглед на тоа дека најголемите настани од оваа франшиза се распродаваат преку pay-per-view системите, заработката на Конор од борба до борба не е секогаш иста. Читај понатаму
Како да ги намалите ризиците при започнување на сопствен бизнис
Вие имате идеа како да започнете со сопствен бизнис. Ви честитаме. Сега е време да најдете начин да преживеете откако ќе се обидете. Многу идни претприемачи се плашат од големиот ризик за да започнат со сопствен бизнис. Секако постојат начини за да се елиминираат овие ризици доколку се оди... Читај понатаму
Дали телефонот Ве прави депресивни?
Зошто наместо да скролате по вашиот телефон во текот на ноќта, не земете да читате некоја книга? Изложеноста на светла светлина во вечерните часови – без разлика дали е од екранот или од затворените светла – може да го зголеми ризикот од депресија и да влијае на вашите способности за... Читај понатаму