Агенда.мк  агреагтор лого
Dave`s Kitchen: Ароматичен и кремав чоколаден мус Dave`s Kitchen: Ароматичен и кремав чоколаден мус
Доколку сте голем љубители на чоколадниот вкус, овој рецепт од Dave’s Kitchen со сигурност ќе Ви се допадне. Чоколадниот мус се подготвува со само... Dave`s Kitchen: Ароматичен и кремав чоколаден мус

Доколку сте голем љубители на чоколадниот вкус, овој рецепт од Dave’s Kitchen со сигурност ќе Ви се допадне.

Чоколадниот мус се подготвува со само неколку едноставни состојки кои најверојатно веќе ги имате во својот дом.

Потребни состојки:

120 г темно чоколадо 1 лажица путер 3 јајца, на собна температура 2 лажици шеќер во прав 1 кесичка за шлаг 120 мл. млеко

За декорација:

Jагоди или друго овошје Лесно изматен шлаг Рендано чоколадо [embedded content]

Целиот текст тука!

Idividi

Оваа вест е превземана од Идивиди. Повеќе на www.idividi.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *