Агенда.мк  агреагтор лого
477 нови случаи на Ковид 19 денеска 477 нови случаи на Ковид 19 денеска
Во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 221-Куманово 27-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 24-Тетово 12-Струга 3-Велес... 477 нови случаи на Ковид 19 денеска

Во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во:
-Скопје 221
-Куманово 27
-Дебар 1
-Штип 13
-Прилеп 24
-Тетово 12
-Струга 3
-Велес 7
-Битола 15
-Охрид 17
-Кавадарци 20
-Гостивар 18
-Гевгелија 5
-Струмица 20
-Крива Паланка 6
-Радовиш 6
-Крушево 5
-Кочани 4
-Пробиштип 3
-Македонски Брод 2
-Пехчево 3
-Берово 7
-Валандово 2
-Виница 4
-Делчево 8
-Кратово 2
-Свети Николе 3
-Кичево 7
-Ресен 10
-Неготино 2

Починати се 10 лица, тројца пациенти од Скопје (63, 47 и 83г), еден од Прилеп (77г), еден од Тетово (50г), еден од Струмица (88г), еден од Битола (61г), еден од Гостивар (80г), еден од Гевгелија (60г) и еден пациент од Пробиштип (66г). Пациентите се починати во болнички услови.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 331 оздравени пациенти од:
-Скопје 126
-Куманово 23
-Дебар 8
-Штип 1
-Прилеп 21
-Тетово 14
-Струга 18
-Велес 9
-Битола 15
-Охрид 21
-Кавадарци 16
-Гостивар 3
-Гевгелија 4
-Струмица 7
-Крива Паланка 14
-Радовиш 3
-Крушево 2
-Кочани 5
-Пробиштип 1
-Валандово 2
-Виница 2
-Кратово 2
-Свети Николе 1
-Кичево 1
-Ресен 3
-Неготино 9

Досега во земјата се направени вкупно 423.696 тестирања на Ковид -19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 87590, бројката на оздравени пациенти е 68695, на починати е 2657, а бројот на активни случаи изнесува 16238

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *