Агенда.мк  агреагтор лого
Состојба до 13.01.2021: 477 нови случаи од 2543 тестирања Состојба до 13.01.2021: 477 нови случаи од 2543 тестирања
–> ]]> Во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 221 -Куманово 27 -Дебар... Состојба до 13.01.2021: 477 нови случаи од 2543 тестирања

–> ]]>

Во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 221

-Куманово 27

-Дебар 1

-Штип 13

-Прилеп 24

-Тетово 12

-Струга 3

-Велес 7

-Битола 15

-Охрид 17

-Кавадарци 20

-Гостивар 18

-Гевгелија 5

-Струмица 20

-Крива Паланка 6

-Радовиш 6

-Крушево 5

-Кочани 4

-Пробиштип 3

-Македонски Брод 2

-Пехчево 3

-Берово 7

-Валандово 2

-Виница 4

-Делчево 8

-Кратово 2

-Свети Николе 3

-Кичево 7

-Ресен 10

-Неготино 2

Починати се 10 лица, тројца пациенти од Скопје (63, 47 и 83г), еден од Прилеп (77г), еден од Тетово (50г), еден од Струмица (88г), еден од Битола (61г), еден од Гостивар (80г), еден од Гевгелија (60г) и еден пациент од Пробиштип (66г). Пациентите се починати во болнички услови.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 331 оздравени пациенти од:

-Скопје 126

-Куманово 23

-Дебар 8

-Штип 1

-Прилеп 21

-Тетово 14

-Струга 18

-Велес 9

-Битола 15

-Охрид 21

-Кавадарци 16

-Гостивар 3

-Гевгелија 4

-Струмица 7

-Крива Паланка 14

-Радовиш 3

-Крушево 2

-Кочани 5

-Пробиштип 1

-Валандово 2

-Виница 2

-Кратово 2

-Свети Николе 1

-Кичево 1

-Ресен 3

-Неготино 9

Досега во земјата

Целиот текст тука!

CrnoBelo

Оваа вест е превземена од ЦрноБело. Повеќе на www.crnobelo.com

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *