Агенда.мк  агреагтор лого
Овие мали и слатки Фритули- крофнички се подготвуваат за само неколку минути. Идеални за брз и вкусен појадок… Нас ни се највкусни. 1. Смесата...

Овие мали и слатки Фритули- крофнички се подготвуваат за само неколку минути. Идеални за брз и вкусен појадок… Нас ни се највкусни.

1. Смесата се подготвува на следниот начин- најпрво со жица ги разматуваме следниве состојки во наведените количини(кисело млеко, јајце, шеќер, сол, ванила, ракија и рендана кора од лимон или портокал). Потоа ги додаваме претходно измешани…

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *