Агенда.мк  агреагтор лого
Жените ја отворија душата: Ова се најбруталните навреди што ги претрпевме од свекрвите Жените ја отворија душата: Ова се најбруталните навреди што ги претрпевме од свекрвите
Познато е дека односот помеѓу свекрвата и снаата е проблематичен и честопати може да биде полн со тензии, расправии, конфликти и недоразбирања. Едно истражување... Жените ја отворија душата: Ова се најбруталните навреди што ги претрпевме од свекрвите

Познато е дека односот помеѓу свекрвата и снаата е проблематичен и честопати може да биде полн со тензии, расправии, конфликти и недоразбирања.

Едно истражување потврди дека дури 40 проценти од жените сметаат дека нивниот однос со свекрвата е лош.

Најголемиот проблем лежи во фактот што свекрвите даваат совети кои изгледаат добронамерни на првата топка, но всушност се навредливи.

Покрај тоа, кога свекрвите се мешаат во врската помеѓу синот и снаата, тоа никогаш не завршува добро.

Ви ги пренесуваме изјавите на снаите за најлошите навреди што им ги нанесувале свекрвите.

Една жена открила дека свекрвата и се јавувала на поранешната сопруга на нејзиниот син веќе три години.

„Сега сум и јас поранешен нејзин син“, рече таа.

Мешањето во организација на свадби е исто така една од најчестите работи што ги прават свекрвите, па не е изненадувачки што имало такви признанија на оваа тема:

„Таа украде дел од поканите за венчавка и ги испраќаше тајно до луѓето што не сакавме да ги поканиме. Не знаевме половина од луѓето што дојдоа“.

“Кога свршеникот и рече на својата мајка дека ќе се жениме, таа не го криеше своето незадоволство. Освен што праша дали навистина ќе го направи тоа, таа истакна дека навистина ја

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *