Агенда.мк  агреагтор лого
„Гучи“ поправи ги очилата! „Гучи“ поправи ги очилата!
Уште кога го лансираа новиот модел очила, Алесандро Микеле и модната куќа „Гучи“ знаеја дека ќе привлечат внимание. Всушност, тоа со сигурност била и... „Гучи“ поправи ги очилата!

Уште кога го лансираа новиот модел очила, Алесандро Микеле и модната куќа „Гучи“ знаеја дека ќе привлечат внимание. Всушност, тоа со сигурност била и една од целите.

Се работи за модел во мачкест облик на рамки – „обратно свртени“ и не поради финта, туку навистина се така позиционирани. И веројатно повеќето мислеа дека ќе заврши на неколку шеговити коментари.

Но, оне. Овој пат веста е дека овие очила се распродадени!

Нивната цена е 755 долари, а во описот се вели дека се работи за неконвенционален модел, инспириран од естетиката на 5о-тите и 60-тите години на минатиот век.

Меѓу оние што се вклучија во пласирање на мислењата беше и една британска оптика „Specsavers“ кои му порачаа на брендот: „ „Гучи“, мораме да разговараме…“, а потоа додадоа уште една фотографија на која напишаа дека ги „поправиле“ очилата

Fixed them. pic.twitter.com/2QFRGJaKVI

— Specsavers (@Specsavers) December 10, 2020

И не се единствените кои упатија порака дека ова што го пласираат не е многу кул и дека е подобро да „ги поправат очилата“ и да се држат до стандардните дизајни. Сепак, очилата се распродадени – кучињата лаат, карванот си врви…

Но, се наметнува уште едно прашање – дали затоа што нешто (ни се )

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *