Агенда.мк  агреагтор лого
Бактерии во цревата и усната шуплина може да предвидат колку тежок ќе биде КОВИД-19 Бактерии во цревата и усната шуплина може да предвидат колку тежок ќе биде КОВИД-19
Според резултатите од најнова студија објавени на medRxiv, микробиомот на цревата кај пациентите со КОВИД-19 покажува знаци на дисбиоза, а дури 23 бактерии се... Бактерии во цревата и усната шуплина може да предвидат колку тежок ќе биде КОВИД-19

Според резултатите од најнова студија објавени на medRxiv, микробиомот на цревата кај пациентите со КОВИД-19 покажува знаци на дисбиоза, а дури 23 бактерии се поврзани со тежината на болеста кај пациентите кои се хоспитализирани поради новиот коронавирус SARS-CoV-2. Три бактерии во цревата со помош на кои може да се процени тежината на КОВИД-19 биле Bacteroides […]

The post Бактерии во цревата и усната шуплина може да предвидат колку тежок ќе биде КОВИД-19 appeared first on Panacea.mk.

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *