Агенда.мк  агреагтор лого
СТУДИЈА: Конечно се знае колку заразуваат лицата без симптоми на КОВИД-19 СТУДИЈА: Конечно се знае колку заразуваат лицата без симптоми на КОВИД-19
Американските научници утврдиле дека најмалку 50 проценти од заразите со новиот коронавирус ги пренесуваат поединци без симптоми на болеста, објави стручното списание Journal of... СТУДИЈА: Конечно се знае колку заразуваат лицата без симптоми на КОВИД-19

Американските научници утврдиле дека најмалку 50 проценти од заразите со новиот коронавирус ги пренесуваат поединци без симптоми на болеста, објави стручното списание Journal of the American Medical Association. Заменик директорот на одделот за инфективни болести во Центарот за контрола и превенција на болести на САД (CDC) и водач на истражувањето Џеј Батлер вели дека резултатите […]

The post СТУДИЈА: Конечно се знае колку заразуваат лицата без симптоми на КОВИД-19 appeared first on Panacea.mk.

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *