Агенда.мк  агреагтор лого
Зимска лимонада Зимска лимонада
1. За почеток на овој убав напиток,ставете ја водата да зоврие. Тргнете ја на страна и додајте го зелениот чај и ѓумбирот. Нека отстои... Зимска лимонада

1. За почеток на овој убав напиток,ставете ја водата да зоврие. Тргнете ја на страна и додајте го зелениот чај и ѓумбирот. Нека отстои околу 5 минути,па прецедете ја течноста во бокал.

2. Додајте го свежо цедениот сок и медот. Промешајте.

Служете со коцки мраз во летниот период,а зимно време само така,како зимска лимонада.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *