Агенда.мк  агреагтор лого
Топ Тема – Интервју со министерот за надворешни работи, Бујар Османи Топ Тема – Интервју со министерот за надворешни работи, Бујар Османи
Една година од промената на Уставот – дали Бугарија со уцени и блокади се обидува да ги оспори сите идентитетски гаранции осигурани со Договорот... Топ Тема – Интервју со министерот за надворешни работи, Бујар Османи

Една година од промената на Уставот – дали Бугарија со уцени и блокади се обидува да ги оспори сите идентитетски гаранции осигурани со Договорот од Преспа? Зошто анексот предложен од Софија во ноември не бил прифатлив за Скопје? Ако идентитетот е под закана – имаат ли воопшто иднина преговорите со Бугарија? Ќе стави ли новиот закон крај на партизацијата на македонската дипломатија ? До кога државните интереси ќе се бранат со празни амбасади?

Интервју на Боби Христов со шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи.

The post Топ Тема – Интервју со министерот за надворешни работи, Бујар Османи appeared first on telma.com.mk.

Целиот текст ТУКА!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *