Агенда.мк  агреагтор лого
Ви текнува на големата афера на Епл кој тенденционзо ги забавуваше старите модели на iPhone моделите? Вчера излезе одлуката во јавноста со кој се...

Ви текнува на големата афера на Епл кој тенденционзо ги забавуваше старите модели на iPhone моделите? Вчера излезе одлуката во јавноста со кој се казнува Епл да плати казна од 113 милиони долари за забавување на старите модели.

Наместо да го открие проблемот или да ги замени батериите на своите корисници, во декември 2016 година, Епл започна софтверско ажурирање што влијаеше на перформансите на постарите модели на iPhone. Многумина веруваа дека Епл на овој начин се обидува да ги охрабри корисниците да купуваат нови „Ајфони“.

Во тоа време, откако корисниците на постари Ајфони телефони откриле проблем на уредите, компанијата јавно се извини за своите постапки и ја намали цената на заменетите батерии од 79 на 29 долари.

Целиот текст тука!

Friday

Оваа вест е превземана од Friday. Повеќе на www.friday.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *