Агенда.мк  агреагтор лого
За љубителите на сусам…прекрасни сусамови, меки, мирисни топчиња, крцкави однадвор – меки внатре. Подготовка – 1. Се замесува тестото од сите наведени состојки, го...

За љубителите на сусам…прекрасни сусамови, меки, мирисни топчиња, крцкави однадвор – меки внатре.

Подготовка –
1. Се замесува тестото од сите наведени состојки, го покриваме со стреч фолија, па го завиткуваме со чаршафче и го оставаме да стаса (околу 40-на минути)
2. Од стасаното тесто формираме 20 топчиња, ги валкаме прво во белките, па во сусамот. Ги редиме во плех врз…

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *