Агенда.мк  агреагтор лого
Страотни податоци: 39 починати и 1. … Страотни податоци: 39 починати и 1. …
• Петок, 20 Ноември 2020 16:39 Институтот за јавно здравје објави дека во изминатото деноноќие направени се 3.200 тестирања, а има 1.237 новоинфицирани со... Страотни податоци: 39 починати и 1. …

• Петок, 20 Ноември 2020 16:39

Институтот за јавно здравје објави дека во изминатото деноноќие направени се 3.200 тестирања, а има 1.237 новоинфицирани со новиот коронавирус SARS-CoV-2.

Според местото на живеење, новозаболените со КОВИД-19 се од:

Скопје 506 Куманово 34 Штип 55 Прилеп 91 Тетово 51 Струга 31 Велес 67 Битола 30 Охрид 26 Кавадарци 31 Гостивар 75 Гевгелија 23 Струмица 38 Крива Паланка 8 Радовиш 11 Крушево 12 Кочани 15 Пробиштип 3 Демир Хисар 7 Македонски Брод 4 Берово 1 Валандово 6 Виница 3 Делчево 2 Кратово 5 Свети Николе 24 Кичево 36 Ресен 13 Неготино 29

Починати се 39 лица, десет пациенти од Скопје (73, 84, 63, 61, 83, 38, 77, 76, 62 и 76г), еден од Куманово (76г), еден од Штип (51г), тројца пациенти од Прилеп (71, 57 и 56г), еден од Тетово (65г), шест од Велес (76, 59, 81, 63, 81 и 85г), пет од Битола (68, 65, 44, 76 и 69г), двајца од Охрид (54 и 63г), шест пациенти од Струмица (72, 85, 71, 54, 77 и 71г), еден од Крушево (44г), еден од Кочани (67г), еден од Кичево (67г) и еден пациент од Неготино (67г). Oд нив еден е починат вон,

Целиот текст тука!

Femina

Оваа вест е превземана од Фемина. Повеќе на www.femina.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *