Агенда.мк  агреагтор лого
Превкусни макарони,одлична вечера! Макароните ги вариме според упатството на ќесата,во посолена вода ама малку пократко од вообичаено(да не се преварени) Бешамел Во сад го...

Превкусни макарони,одлична вечера!
Макароните ги вариме според упатството на ќесата,во посолена вода ама малку пократко од вообичаено(да не се преварени)
Бешамел
Во сад го топиме путерот,па го додаваме брашното и на тивок оган кратко го пржиме брашното.Постепено го додаваме млекото со постојано мешање додека се згусти сосот.Кога е густ сосот го тргаме од оган…

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *