Агенда.мк  агреагтор лого
Заев најави легализација на марихуаната по примерот на други западни држави Заев најави легализација на марихуаната по примерот на други западни држави
Премиерот Зоран Заев во интервју за Дојче Веле најави легализација на марихуаната во угостителството и туризмот. Објаснува дека тоа е дел од поширок економски... Заев најави легализација на марихуаната по примерот на други западни држави

Премиерот Зоран Заев во интервју за Дојче Веле најави легализација на марихуаната во угостителството и туризмот. Објаснува дека тоа е дел од поширок економски пакет, но ке се спроведува под строга контрола по примерот на други западни држави.

The post Заев најави легализација на марихуаната по примерот на други западни држави appeared first on telma.com.mk.

Целиот текст ТУКА!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *