Агенда.мк  агреагтор лого
5 совети за чиста рерна како од продавница 5 совети за чиста рерна како од продавница
На повеќето домаќинки, чистењето на рерната сигурно им е една од помалку омилените активности во кујната. Сакате полесен начин на чистење? – Само следете... 5 совети за чиста рерна како од продавница

На повеќето домаќинки, чистењето на рерната сигурно им е една од помалку омилените активности во кујната. Сакате полесен начин на чистење? – Само следете ги нашите едноставни совети и имајте совршено чиста рерна, како нова.

Најдобар совет кој треба секогаш да го применувате е да ја чистите и одржувате рерната редовно, но и да користите проверени и докажани средства за чистење. На тој начин во голема мера ќе си ја олесните работата и ќе имате повеќе време за готвење и уживање со најблиските.

1. Редовно одржувајте ја хигиената на рерната

Маснотиите и остатоците од храна многу брзо се таложат на рерната, а колку повеќе готвите, толку повалкана ќе биде. Затоа, веднаш штом се извалка избришете ги сите дамки и маснотии, бидејќи откако ќе се засушат, процесот на чистење е многу потежок. Најдобро е рерната да се брише после секоја употреба. За таа цел, препорачуваме да го користите Aris DeGrass Citro Sensitivo. Aris DeGrass Citro Sensitivo е мултинаменски некорозивен одмрснувач со нежен мирис на цитрон со формула што не нагризува. Ефикасен е при чистење на рерни, како и рингли, рамни плочи, скари, фритези, аспиратори, автомобилски мотори, како и за перење на теписи и вадење на масни дамки од алиштата.

2. Извадете

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *