Агенда.мк  агреагтор лого
9 кулинарски трикови за повкусно месо 9 кулинарски трикови за повкусно месо
Малите совети кои прават големи промени во вкусот на јадењата се секогаш добредојдени! Можеби многу пати сте се запрашале зошто месото на скара не... 9 кулинарски трикови за повкусно месо

Малите совети кои прават големи промени во вкусот на јадењата се секогаш добредојдени! Можеби многу пати сте се запрашале зошто месото на скара не е подготвено рамномерно, суво е или има непријатен вкус. Или пак сакате да знаете како да подготвите пилешко месо со крцкава кора? – Прочитајте ги најдобрите кулинарски трикови за подготовка на месо, кои ќе ви помогнат да станете вистински експерт.

Изборот на квалитетно месо е секогаш број 1 совет кој ќе ви помогне да подготвите вкусен деликатес. А штом станува збор за свежо месо, наш избор се Агриа. Квалитетното месо од домашно производство се должи на принципот од „нива до трпеза“. Од Агриа имаат свои фарми, кланица и фабрика за производство на сточна храна која доаѓа од македонските полиња. Домашното е највкусно, нели? Посетете ги месарниците на Агриа ширум земјата (Велес, Битола и Штип), или побарајте го месото во Тинекс и Рамстор маркетите. А штом го набавите и приготвите, пишете ни како ви се допаднало. Во продолжение прочитајте ги и следните супер совети кои ќе ги подобрат вашите кулинарски вештини.

Како да подготвите совршено месо на скара?

Месото кое планирате да го подготвувате на скара извадете го од фрижидер најмалку 1 час пред печењето. Доколку

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *