Агенда.мк  агреагтор лого
„Утре е нов ден“ – мантрата што ми помага да преживеам „Утре е нов ден“ – мантрата што ми помага да преживеам
Беше напорен ден. Додека те заспивав, бакнувајќи го твојот со солзи ишаран образ, стоев над тебе и тешко дишев. Баш како што пишува во... „Утре е нов ден“ – мантрата што ми помага да преживеам

Беше напорен ден. Додека те заспивав, бакнувајќи го твојот со солзи ишаран образ, стоев над тебе и тешко дишев. Баш како што пишува во книгата што ја прочитав, 4 секунди броев од вдишувањето, па повторно 4 до издишувањето. Едвај ги задржував солзите да не тргнат по моите образи. Уште еднаш ти кажав дека те сакам и дојдов до вратата на твојата соба, те помилував со погледот и излегов. Ми требаше момент насамо да ги слушнам своите мисли. Нашата врска е моја радост, а ти си мојата светлина – осветлуваш сè што ќе допреш, го осветлуваш моето доживување на светот и ме носиш далеку над моите можности. Да се биде твоја мајка е најдоброто нешто што ми се случило во животот. Иако не знаев што да очекувам, односно какво чувство ќе биде тоа, она што го добив е неизмерлива поврзаност. Љубовта кон тебе никогаш не можев да ја предвидам.

Се сеќавам на разговорот на еден појадок со неколку пријатели кога реков дека ќе бидам одлична мајка. Не добра, не доволна, туку одлична мајка. Бидејќи ти тоа го заслужуваш. Од почетокот знаев дека го заслужуваш најдоброто. За да се снајдам во новото мајчинство, инстинктивно барав знаење, читајќи книги и текстови, како и

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *