Агенда.мк  агреагтор лого
Погледнете што прави ова куче кога мајката ја кара ќерка си Погледнете што прави ова куче кога мајката ја кара ќерка си
Малите деца се слатки, љубопитни и бидејќи сакаат да ги поместуваат границите, често влегуваат во неволја. Но, кога едно мало девојче го уништи кремот... Погледнете што прави ова куче кога мајката ја кара ќерка си

Малите деца се слатки, љубопитни и бидејќи сакаат да ги поместуваат границите, често влегуваат во неволја.

Но, кога едно мало девојче го уништи кремот за лице на својата мајка, и кога мајката почна да го кара затоа што е немирно, верното куче веднаш отиде во одбрана на малечкото девојче.

Видеото подолу покажува како златниот ретривер веднаш трча да го утеши девојчето, нежно ‘ржејќи ѝ на мајката, како знак дека таа треба да се повлече.

Ова не е првпат кучето Хари да го брани девојчето.

– Ти, стани веднаш. Престани да ја штитиш – вели мајката, но кучето одбива да се тргне. Како што девојчето продолжува да плаче, кучето неодоливо ја потпира својата глава на нејзиното рамо, додека со очите ја следи мајката.

– Навистина бев вознемирена затоа што неодамна го купив кремот, а половина од него повеќе немаше. Моето дете почна да плаче затоа што почнав да викам – вели 32-годишната мајка.

На крајот ситуацијата се смири токму поради симпатичната реакција на кучето.

– И понатаму бев вознемирена, но истовремено мислев и дека е интересно. Навистина прекрасно. Луѓето секогаш наоѓаат начин да ја изразат својата љубов ако се однесувате правилно кон нив – вели мајката.

Таа додава дека кучето Хари

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *