Агенда.мк  агреагтор лого
Лиснати ролнички Лиснати ролнички
Брзо, лесно и вкусно. Одлична идеја за појадок. Загрејте ја рерната на 200 степени.Сушените домати ситно ги исецкајте.Готовата лисната кора најпрво ја премачкајте ја... Лиснати ролнички

Брзо, лесно и вкусно. Одлична идеја за појадок.

Загрејте ја рерната на 200 степени.
Сушените домати ситно ги исецкајте.Готовата лисната кора најпрво ја премачкајте ја со разматеното јајце. Филувајте ја со тенко сечената мортадела и сушените домати, наросете ја со пармезан и сушен кромид. Од кората формирајте голема ролна, а потоа разделете ја со помош на нож на помали ролнички. Ролничките премачкајте ги со разматеното јајце и печете ги во тава за печење претходно обложена со хартија за печење додека не заруменат, околу 10 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *