Агенда.мк  агреагтор лого
3 нови книги кои ќе ви ги пуштат емоциите на најсилно оваа есен 3 нови книги кои ќе ви ги пуштат емоциите на најсилно оваа есен
–> ]]> Нè очекува исклучително богата, книжевна есен. Откако помина Саемот на книгата, веруваме дека се подновивте со нови изданија. А зарем има подобра... 3 нови книги кои ќе ви ги пуштат емоциите на најсилно оваа есен

–> ]]>

Нè очекува исклучително богата, книжевна есен. Откако помина Саемот на книгата, веруваме дека се подновивте со нови изданија. А зарем има подобра сезона за читање книги од есента?

Расположението и атмосферата се одлични за книга во рацете и задлабочување во содржината. Препорачуваме 3 нови изданија на македонски јазик кои ќе ви ги пуштат емоциите на најсилно:

Плачот на срната – Слаѓан Славенски

Тој е повлечен, талентиран сликар кој сè уште не е закрепнат од исчезнувањето на неговата блиска пријателка – која најверојатно е жртва на сериски киднапер во нивното мало гратче. Таа е црвенокоса убавица со проблематично семејство; живее единствено за својот мачор, музиката и книгите.

Нивните меланхолични души се поврзуваат на еден необичен начин – чуден сон, префинето претставен на платно. Немаат никој друг близок во своите животи, но сето тоа се менува кога почнуваат подобро да се запознаваат, спријателуваат и вљубуваат…

Свекрва – Сели Хепворт

Од моментот кога Луси ја запознава мајката на својот сопруг, знае дека не е жена каква што Дијана посакувала за својот совршен син. Иако е извонредно учтива, пријателски настроена и секогаш великодушна, Дијана ја држи Луси на растојание, и покрај очајничките обиди на снаата да се зближат.

Дијана

Целиот текст тука!

CrnoBelo

Оваа вест е превземена од ЦрноБело. Повеќе на www.crnobelo.com

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *