Агенда.мк  агреагтор лого
Уникатна во сè: Елена Лука одржа лекција по моден бонтон на светско ниво Уникатна во сè: Елена Лука одржа лекција по моден бонтон на светско ниво
Завчера во Претседателската резиденција на Водно, Претседателот на државата г. Стево Пендаровски му го додели високото државно одликување „Орден за заслуги за државата” на... Уникатна во сè: Елена Лука одржа лекција по моден бонтон на светско ниво

Завчера во Претседателската резиденција на Водно, Претседателот на државата г. Стево Пендаровски му го додели високото државно одликување „Орден за заслуги за државата” на Бигорскиот Манастир „Св. Јован Крстител”, по повод 1000-годишнината од неговото основање.

На овој несекојдневен и значаен свечен чин, во услови на посебни протоколи, присуствуваше државниот врв и специјални гости кои покрај пропишаните безбедносни мерки, го испочитуваа и протоколарниот дрес код кој во вакви околности секогаш е поставен во прецизни рамки.

Од аспект на моден бонтон, но и како беспрекорен пример како достојно може да се одговори на протоколите на настан на вакво ниво, г-ѓа Елена Лука која важи за докажана жена лидер и визионер, го освои нашето внимание во целост и од секој аспект! Фасцинантна и во оваа прилика, посебна и уникатна!

Иако не се појавува често во јавноста, секогаш кога е присутна таа е дефиниција за тоа што значи да се биде вистинска дама која знае на себе да ја носи екстравагантноста што самата ја креира и создава под името на брендот од светски калибар кој со години ја предводи модната сцена кај нас.

На вчерашниот свечен чин, Елена Лука одржа лекција по моден бонтон! Истовремено достојна на приликата и на својата

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *