Агенда.мк  агреагтор лого
Се што треба да знаете за iPhone 12 и 12 Pro Се што треба да знаете за iPhone 12 и 12 Pro
Apple официјално ја претстави својата целосна iPhone 12 постава. Пристигнува во четири различни „вкусови“, секоја верзија на iPhone 12 со себе носи различни големини,... Се што треба да знаете за iPhone 12 и 12 Pro

Apple официјално ја претстави својата целосна iPhone 12 постава. Пристигнува во четири различни „вкусови“, секоја верзија на iPhone 12 со себе носи различни големини, способности и секако – цени.

iРhone 12 Pro и Pro Max

Најскапите и најдобрите iРhone модели продолжуваат да постојат преку Pro банерот. Покрај разликата во големината – 12 Pro има 6,1-инчен, а Pro Max 6,7-инчен екран – Pro серијата го појача и сензорот на камерата, новата засилена стабилизација на сликата, можноста да „фати“ 10-битна HDR и исто така може да снима видео во Dolby Vision. Новиот додаток на LiDAR исто така додава нови способности кои носат подобар фокус во фотографиите како и цел опсег на нови можности на проширена реалност (Augmented Reality). Ова се карактеристики наменети за професионалците, но исто така ќе им овозможи и на просечните корисници да направат неверојатни фотки и видеа.

Pro сетот исто така се карактеризира и со 5G целуларни брзини и ги вклучува новите MagSafe конектори за полнење и додавање на аксесоарите директно на телефонот. iPhone 12 Pro е веќе достапен за преднарачка во САД и ќе пристигне кај купувачите на 23 октомври. Цената стартува од 999 долари за 128 GB опцијата. iPhone 12 Pro Max почнува од 1.099

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *