Агенда.мк  агреагтор лого
Роденденска торта ( декорација ) Роденденска торта ( декорација )
Роденденска торта со нежна боја.Тортата е подготвена многу одамна,но си реков зошто да не ја прикажам како идеја,кога веќе постои опцијата декорации и идеи... Роденденска торта ( декорација )

Роденденска торта со нежна боја.
Тортата е подготвена многу одамна,но си реков зошто да не ја прикажам како идеја,кога веќе постои опцијата декорации и идеи со храна.
Ова беше роденденска торта за една мала принцеза.
Ја исполнив нејзината желба, да биде круната на нејзината глава и на нејзината торта.
Употребив фондан во бела и розова боја и многу декоративни бисерчиња.
Ако немате калап да ги извадите мрежестите квадратчиња тоа изведете го со нож.
Внимателно при обработката, во зависност од фонданот,можно е да лепи или да се кине.
Играјте си со фонданот, на крај ќе добиете изненадување.
Нека ви е слатко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *