Агенда.мк  агреагтор лого
Канелони со мелено месо во доматен сос Канелони со мелено месо во доматен сос
Кој може да им одолее на вкусните канелони? – Тестенини полнети со месо, прелиени во сочен сос од домати и потпечени со кашкавал. Звучи... Канелони со мелено месо во доматен сос

Кој може да им одолее на вкусните канелони? – Тестенини полнети со месо, прелиени во сочен сос од домати и потпечени со кашкавал. Звучи мошне примамливо, зар не? – Вкусот ги освојува сите, од најмали до најстари. Доколку и вам ви закркоре стомакот додека го читавте овој краток опис на рецептот, тогаш одвојте малку време и подгответе вкусни канелони со мелено месо во доматен сос.

Од наведените состојки ќе добиете порции за 6 лица, но секако по потреба може да го прилагодите рецептот и да ги намалите или зголемите количините. Наш совет е да си подготвите поголема количина на канелони со мелено месо во доматен сос, затоа што ова јадење е вкусно и кога е ладно, а сигурни сме и дека ќе се бара порција повеќе.

Состојки: 500 г мешано мелено месо од Агриа 1 главица кромид 1 чешне лук 100 мл бело вино 1 лажичка оригано 12 -13 канелони 1 лажица путер 400 г сечкани домати од конзерва 1 лажица свежа мајчина душица 250 г кашкавал сол и црн пипер по вкус масло по потреба. Подготовка: Во тава на загреано масло кратко запржете половина од сечканиот кромид додека стане стаклест и проѕирен, а потоа додајте го и сечканиот

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *