Агенда.мк  агреагтор лого
Тарт од лиснато тесто, свежи смокви и горгонзола… Тарт од лиснато тесто, свежи смокви и горгонзола…
Мезе, вредно за сите пари…Вистински делликатес еПробајте го.Во моментот немав цело парче лиснато тесто, туку беше од малите коцки, лиснатото.Малку ги споив коцките со... Тарт од лиснато тесто, свежи смокви и горгонзола…

Мезе, вредно за сите пари…
Вистински делликатес е
Пробајте го.
Во моментот немав цело парче лиснато тесто, туку беше од малите коцки, лиснатото.
Малку ги споив коцките со сукало за да добијам рамна површина, цела

Значи лиснатото тесто го поставуваме на хартија за печење.
На тава без масло ја запржуваме чадената сланина, исецкана на мали коцки.
Изладена ја расфрламе по тестото, надробуваме горгонзола, расфрламе коцки кашкавал.
Редиме четвртинки свежи смокви.
Печиме во загреана релна на 220 с околу 20-25 минути.
Сервираме со чаша ладно бело вино

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *