Агенда.мк  агреагтор лого
Хумус од наут,семки од тиква и босилок Хумус од наут,семки од тиква и босилок
Едноставно, здраво,вкусно,како салата, како намаз, по ваша желба. Сварениот наут, семките од тиква, босилокот, сокот од лимон, маслиновиот зејтин и сол по вкус се... Хумус од наут,семки од тиква и босилок

Едноставно, здраво,вкусно,како салата, како намаз, по ваша желба. Сварениот наут, семките од тиква, босилокот, сокот од лимон, маслиновиот зејтин и сол по вкус се ставаат во блендер и се блендира до саканата густина. На здравје.

Клучни зборови до 30 мин Лесно топло предјадење хумус Декорации од храна

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *