Агенда.мк  агреагтор лого
Сендвич со пиперки и туна Сендвич со пиперки и туна
Пиперките испечете ги и излупете ги.Патлиџанот и пиперката исечете ги на коцки, додајте толчен лук и ситно сечен магдонос. Посолете, прелијте со маслиново масло.... Сендвич со пиперки и туна

Пиперките испечете ги и излупете ги.
Патлиџанот и пиперката исечете ги на коцки, додајте толчен лук и ситно сечен магдонос. Посолете, прелијте со маслиново масло. Промешајте. Оставете на еден час во фриждер.
Парчиња леб испечете на апарат за печење.
На леб ставете пиперки со патлиџан, врз него ставете туна. Украсете со гранче нане!
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *