Агенда.мк  агреагтор лого
Брзи кифли со крем Брзи кифли со крем
Брзи, меки и превкусни кифли. Подготовка Во поголем сад ставете ги сувите состојки и промешајте. Потоа, додадете ги и течните состојки и замесете меко,... Брзи кифли со крем

Брзи, меки и превкусни кифли.

Подготовка

Во поголем сад ставете ги сувите состојки и промешајте. Потоа, додадете ги и течните состојки и замесете меко, нелепливо тесто.

Од тестото направете топчиња. Секое топче, расукајте го, намачкајте го со еурокрем и замотајте го во форма на кифличка.

Кифличките наредете ги во набрашнета тава за печење и премачкајте ги со жолчка.

Печите на 200 степени додека да заруменат. Кога ќе бидат готови, извадете ги од рерна и веднаш попрскајте ги со малку вода, а кога ќе изладат малку, ставете им шеќер во прав и послужете.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *