Агенда.мк  агреагтор лого
Брза јогурт пита со сув спанаќ и сирење Брза јогурт пита со сув спанаќ и сирење
Варијации на тема брза пита има безброј…Еве еден рецепт со сув спанаќ кој често го користам кога немам свеж… Подготовка1. Рерната ја вклучуваме на... Брза јогурт пита со сув спанаќ и сирење

Варијации на тема брза пита има безброј…Еве еден рецепт со сув спанаќ кој често го користам кога немам свеж…

Подготовка
1. Рерната ја вклучуваме на 200 степени да ни се загрее.
2. Ги соединуваме брашното и пецивото.
3. Јајцата ги матиме со миксер, па додаваме масло и јогурт.
4. Кон нив ги додаваме урдата, ренданото сирење, сечканата шунка,сувиот спанаќ и брашното.
5. Во намрсено и набрашнето тавче бр.26 ја истураме смесата.
6. Врз смесата ја распоредуваме павлаката со лажичка.
7. Печеме околу 20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *