Агенда.мк  агреагтор лого
NASA и Anicorn ја слават мисијата на Марс со специјално издание на часовник NASA и Anicorn ја слават мисијата на Марс со специјално издание на часовник
NASA и Anicorn ја создадоа заедничката колекција Anicorn x NASA – Mars Mission составена од часовник, како и други модни и спортски додатоци. Ограничената... NASA и Anicorn ја слават мисијата на Марс со специјално издание на часовник

NASA и Anicorn ја создадоа заедничката колекција Anicorn x NASA – Mars Mission составена од часовник, како и други модни и спортски додатоци. Ограничената серија е почит на напорите направени за истражување на Марс. Следејќи ја историјата за мапирање и истражување на црвената планета, NASA на вчера го лансираше Rover со мисија да ги испита знаците на живот, да ја карактеризира климата, да собира податоци и примероци.

За оваа пригода Anicorn го лансираше часовникот Mars Mission со Miyota 9015 механизам, во ограничено издание од 200 парчиња. Заедно со овој часовник во колекцијата има и маици, топки, нараквици и други додатоци меѓу кои најмногу внимание привлекува сложувалката која според Anicorn „прва и единствена AR сложувалка што можете да ја допрете, комуницирате и споделите на социјалните медиуми.”

The post NASA и Anicorn ја слават мисијата на Марс со специјално издание на часовник appeared first on Машки Магазин.

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *