Агенда.мк  агреагтор лого
Чаир, Аеродром и Кисела Вода имаат речиси идентичен број на активни случаи Чаир, Аеродром и Кисела Вода имаат речиси идентичен број на активни случаи
Скопските општини Чаир, Аеродром и Кисела Вода имаат речиси идентичен број на активни заразени со коронавирусот. Според денешната статистика на Министерството за здравство, најголем... Чаир, Аеродром и Кисела Вода имаат речиси идентичен број на активни случаи

Скопските општини Чаир, Аеродром и Кисела Вода имаат речиси идентичен број на активни заразени со коронавирусот.

Според денешната статистика на Министерството за здравство, најголем број на заразени има во Чаир, 168, во Аеродром има 161, а во Кисела Вода 158.

Центар и Карпош, пак, имаат идентична бројка, 128.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 168

• Аеродром – 161

• Бутел – 92

• Гази Баба – 139

• Центар – 128

• Карпош – 128

• Сарај – 70

• Кисела Вода – 158

• Ѓорче Петров – 101

• Студеничани – 54

• Шуто Оризари – 113

• Арачиново – 24

• Илинден – 23

• Петровец – 17

• Чучер Сандево – 10

• Сопиште – 20

• Зелениково- 8

• Странец – 8

• Нераспределен- 4

Целиот текст тука!

Press24

Овој текст е превземен од Press24. За повеќе одете на www.press24.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *