Агенда.мк  агреагтор лого
Солен куглоф со магданос и сирење Солен куглоф со магданос и сирење
Подготовка Прво изматете ги јајцата, па додадете ги маслото и јогуртот, па убаво промешајте.Потоа додадете ги исечканите намирници и брашното помешано со прашок за... Солен куглоф со магданос и сирење

Подготовка

Прво изматете ги јајцата, па додадете ги маслото и јогуртот, па убаво промешајте.
Потоа додадете ги исечканите намирници и брашното помешано со прашок за печиво.

Калапот за куглоф намастете го и набрашнете го, јас додавам и сусам. Потоа излејте ја смесата и ставете да се пече во загреана рерна на 180 степени и печете околу еден час или додека убаво да се испече.

На здравје!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *